1468265951547

شرکت مزدا اعلام کرد با شرکت ایسوزو برای ساخت وانت پیکاپ بعدی این شرکت به توافق رسیده است و ایسوزو وانت جدید مزدا را خواهد ساخت.

این وانت که هنوز نامی برایش انتخاب نشده جایگزین وانت BT-50 که در تصویر مشاهده می کنید خواهد شد. BT-50 یک وانت متوسط براساس پلتفرم فورد رینجر است که به پایان عمرش نزدیک میشود و دیگر تولید نخواهد شد.

وانت جدید مزدا در مراحل اولیه تولید قرار دارد بنابراین هنوز مشخص نیست که ظاهر آن چطور خواهد بود یا از چه پیشرانه ای بهره خواهد برد ولی در ماههای آتی اطلاعات بیشتری از آن منتشر خواهد شد.

این توافق مزدا و ایسوزو دستکم روی کاغذ یک شرایط برد-برد برای هر دو خودروساز خواهد بود. از یک سو این قرارداد به ایسوزو کمک می کند که هزینه بالای طراحی صفر تا ۱۰۰ یک وانت جدید را جبران کند و از سوی دیگر در نهایت باعث خواهد شد که کارخانه های این شرکت خودروهای بیشتری برای تولید داشته باشند. از سوی دیگر باعث می شود مزدا بتواند با کمترین هزینه وانت جدیدی را جایگزین BT-50 کند و این شرکت بیشتر روی ساخت خودروهای سواری و کراس اور که بخش عمده ای از فروش جهانی اش را تشکیل می دهند، تمرکز کند.

این وانت با برند مزدا در بسیاری از بازارها عرضه خواهد شد ولی مزدا اعلام کرده که آمریکا جزو بازارهای آن نخواهد بود البته مشخص نیست که آیا این وانت با برند ایسوزو  در آمریکا عرضه میشود یا خیر. این وانت پس از عرضه با رقبایی همچون تویوتا هایلوکس، فولکس واگن آماروک و دوقلوهای نیسان ناوارا و رنو آلاسکان رقابت خواهد کرد.

نوشتن دیدگاه

*

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تهيه و بهينه سازی شده توسط : عليرضا آهنگر قديمی

کليه حقوق مادی و معنوی اين وبسايت، متعلق به نمايندگی 1233 گروه بهمن - حیدر بهروز است.